GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Czy we wrocławskiej fabryce Fagor Mastercook rozpoczną wkrótce produkcję?


/ 09.09.2015 / Jak informują wrocławskie lokalne media koncern Bosch und Siemens Hausgeräte zatrudnił już menedżerów, którzy przygotowują dawną fabrykę Fagor Mastercook przy ul. Żmigrodzkiej do rozpoczęcia produkcji. Niemcy liczą na sfinalizowanie sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Lokalne wydanie Gazety Wyborczej powołuje się na pełnomocnika BSH. To on miał potwierdzić informacje dotyczące przygotowań do podpisania umowy końcowej. Pada data podpisania umowy: połowa października br. Zgodnie z umową, oprócz zadeklarowanych 90 mln zł za majątek Fagora, Niemcy  zapłacą dodatkowe 5 mln zł na odprawy dla zwolnionej załogi.

Na początku w zakładzie ma pracować 50-100 osób przy produkcji komponentów dla BSH. Później fabryka zacznie wytwarzać gotowy sprzęt agd. 

Później niemiecki koncern zamierza zatrudnić we wrocławskiej fabryce około 500 osób. Dla porównania - przed zakończeniem produkcji w fabryce pracowało aż ponad 800 osób.

reklama


Jednak ludzie czekają na otwarcie fabryki. Spora część byłej załogi do dziś ma kłopoty ze znalezieniem nowych miejsc pracy. Trzeba mieć  nadzieję, że niemiecki koncern Bosch und Siemens Hausgeräte  jak najszybciej da ludziom pracę. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że każde miejsce zatrudnienia w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Dotychczasowe przepychanki byłej syndyk, władz Wrocławia i niemieckiego koncernu niczego dobrego nie przyniosły. Wprawdzie do teraz nie rozwiano wszelkich wątpliwości i niejasności wokół sprzedaży tej fabryki Niemcom, ale z drugiej strony skoro już się powiedziało przysłowiowe „a”, trzeba powiedzieć „b” i sprawić aby przynajmniej część osób znalazła tam zatrudnienie.


źródło: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,18739761,bosh-chce-wznowic-produkcje-w-dawnym-fagorze-juz-w-tym-roku.html#ixzz3lDwq5w6U  logo
reklama
reklama
reklama
banners_02032015 02A_db24_750x200 Image Banner 750 x 200
czerwiec_bannery_20.05 Image Banner 300 x 250