Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
XV. polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe

/02.11.2018/ 2 listopada kanclerz federalna Angela Merkel uda się wraz z członkami rządu federalnego z wizytą do Warszawy w ramach polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych. Rządy Polski i Niemiec spotkają się już po raz piętnasty, aby wzmocnić współpracę między obydwoma krajami. Tematem rozmów będą dwustronne projekty kooperacji oraz kwestie dotyczące gospodarki, polityki europejskiej oraz polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Po przybyciu do Warszawy kanclerz federalna zostanie przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego w Belwederze, gdzie oboje szefowie rządów odbędą rozmowy bilateralne. Równolegle członkowie gabinetu spotkają się ze swoimi polskimi odpowiednikami. Następnie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się wspólna sesja plenarna z udziałem przedstawicieli wszystkich resortów. Na godz. 15.00 planowana jest wspólna konferencja prasowa. Dwustronne konsultacje
reklama

międzyrządowe są zapisane w polsko-niemieckim Traktacie o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z dnia 17 czerwca 1991 r. Są one wyrazem ścisłych więzi między naszymi krajami. W konsultacjach międzyrządowych wezmą udział niemal wszyscy ministrowie rządu federalnego, m.in. ministrowie spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych oraz ministrowie finansów, sprawiedliwości, obrony, rolnictwa, zdrowia, transportu, edukacji i środowiska, a także Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów. Ministerstwa Rodziny oraz Pracy i Spraw Socjalnych oraz Ministerstwo Gospodarki będą reprezentowane przez sekretarzy stanu. W tym roku termin konsultacji międzyrządowych przypada w szczególnym czasie – 11 listopada Polska obchodzi stulecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji kanclerz federalna Angela Merkel złoży o ok. godz. 15.45 wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Źródło: Informacja prasowa Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.