Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Według premiera Saksonii  to „zasadniczo zmieni” Niemcy i  a także współistnienie. Po 32 latach od zjednoczenia trzeba się pogodzić, "że są różne punkty widzenia, także na temat wojny na Ukrainie i pytanie, jak sobie z nią radzić" – powiedział Kretschmer. Dostało się trochę „zachodowi Niemiec”. Kretschmer mówił, że zachodni Niemcy  muszą zaakceptować „że mamy inne stanowisko( chodzi o byłe NRD-przyp. Red.)” i że jest „absolutnie równe”. Nie może być tak, że „niedzielne przemówienia zawsze mówią, że opinie ze Wschodu trzeba traktować poważnie, a potem w życiu codziennym znowu jest inaczej -mówił Kretschmer.

Premier Saksonii słynie z tego, że wspiera Rosję. Posługuje się między innymi retoryką i argumentami znanymi z forów i stosowanymi przez pro rosyjskie środowiska – takimi jak: Kretschmer: „Ludzie chcą niskich cen energii”, Kretschmer: „Nie możemy siedzieć po ciemku w Boże Narodzenie”.

Prorosyjskie poglądy i stanowisko wzbudza wiele kontrowersji w jego macierzystej partii jaką jest CDU. Kretschmer swoją polityką wobec Rosji poważnie zaszkodził reputacji partii. W krajowym parlamencie, młodzieżówka CDU, Junge Union zdecydowanie zdystansowała się od polityki Kretschmera wobec Ukrainy i Rosji. Swoją sugestią, że ta wojna musi zostać „zamrożona”, Kretschmer wyrządził trwały uszczerbek na reputacji stowarzyszenia państwowego CDU, jak wynika z oświadczenia, które delegaci przegłosowali w weekend.  
Źródło: https://www.saechsische.de/politik/politiker/michael-kretschmer/kretschmer-ukraine-krieg-veraendert-verhaeltnis-der-deutschen-ost-west-krise-5764471.html, https://www.saechsische.de/politik/parteien/cdu/junge-union-geht-auf-distanz-zu-ministerpraesident-kretschmer-5764557.html,


Premier Saksonii: Wojna na Ukrainie zmieniła stosunki między Niemcami Wschodnimi i Zachodnimi

(03.10.2022)Premier Saksonii Michael Kretschmer z CDU uważa, że koegzystencja Niemców na Wschodzie i Zachodzie jest zagrożona wojną ukraińską. Jest to wypowiedź związana z Dniem Jedności Niemiec. Kretschmer chociaż jest politykiem CDU, nie kryje swoich pro rosyjskich sympatii. Teraz stawia się na czele mieszkańców byłej NRD i zabiera rzekomi w ich imieniu głos. Według premiera Saksonii Michaela Kretschmera (CDU) rosyjska wojna na Ukrainie zmienia stosunki między Niemcami na Wschodzie i Zachodzie. „Ta wojna będzie cięciem, które zapisze się w zbiorowej pamięci Niemców jako wspólne gorzkie doświadczenie” – powiedział redakcji niemieckiej sieci RND .

POLITYKA

reklama
reklama


Powieść Krzysztofa Tokarza pt. „Renn Breslau miasto złota i miłości” z autografem Autora za 15.90 zł. (piętnaście złotych 90 groszy). Wysyłka Pocztą Polską GRATIS!*. Oferta ważna do 15 PAŻDZIERNIKA 2022r., lub do wyczerpania zapasów


reklama