Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Jak informuje biznesalert.pl powołując się na cytowanego przez niemiecką agencję prasową dpa przedstawiciela Nord Stream 2 AG, iż prawdopodobnie gdzieś pojawiła się dziura wzdłuż rurociągu.
Gazociąg Nord Stream 2 tworzą dwie nitki biegnące dnem Bałtyku. Łączna przepustowość to ok. 55 mld m sześc. gazu rocznie. Nord Stream łączy Rosję z Niemcami. Tę kontrowersyjną niemiecko-rosyjską inwestycję rozpoczęto we wrześniu 2018 r. Gazociąg Nord Stream 2 jest nagazowany i gotowy do uruchomienia od listopada 2021 roku. Jednak oficjalnie gazociąg nie został oddany do użytku, ze względu na agresję putinowskiej Rosji i wojnę na Ukrainie.

Gazociąg chociaż jest nowy, posiada jak widać istotne wady i już dziś stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Podobne, być może jeszcze poważniejsze awarie z udziałem gazociągu Nord Stream będą się zdarzać i w przyszłości. Ta awaria jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa żeglugi na Bałtyku, czego dowodem jest zakaz pływania w pobliżu statków wydany przez duński urząd. Niewiadomo jak poważne szkody odniosła fauna i flora Morza Bałtyckiego. Dlatego nie tylko ze względów politycznych, ale i bezpieczeństwa ta problematyczna rura powinna zostać usunięta.
Źródło: https://biznesalert.pl/awaria-nord-stream-2-doszlo-do-wycieku-gazu-w-okolicy-wyspy-bornholm/,  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-awaria-nord-stream-2-doszlo-do-wycieku-gazu,nId,6309673#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome,CZYTAJ TAKŻE:

Koło Greifswaldu we wschodnich Niemczech 3 500 osób demonstrowały za otwarciem Nord Stream 2 i zakończeniem sankcji wobec Rosji

Wyciek gazu z nieoddanego oficjalnie do użytku Nord Stream 2

(26.09.2022)Operator projektu Nord Stream 2, spółka Nord Stream 2 AG, poinformowała o „gwałtownym spadku ciśnienia” w nitce A gazociągu biegnącego pod Morzem Bałtyckim. Fakt wycieku potwierdził także duński urząd morski - informują biznesalert.pl i interia.pl. Operator sterowni Nord Stream 2 odkrył w nocy fakt gwałtownego spadku ciśnienia w jednej z dwóch nitek gazociągu Nord Stream 2. O fakcie zostały powiadomione służby przybrzeżne Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii i Rosji. Duńczycy potwierdzili zaistnienie faktu wycieku gazu na obszarze wód wyłącznej strefy ekonomicznej Danii w okolicy Bornholmu. Sytuacja jest na tyle poważna, że duński urząd wydał ostrzeżenie nawigacyjne i ustalił strefę wykluczenia wokół miejsca awarii o promieniu aż 5 mil morskich.

GOSPODARKA

reklama
reklama