GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Niemcy z Francuzami kłócą się we Wrocławiu o sklep?/ 14.04.2016 / Francuski Leroy Merlin kupił zajmowany dziś przez niemiecki  market budowlany Praktiker budynek mieszczący się przy ulicy Krakowskiej we Wrocławiu. Jak informowała Gazeta Wrocławska  otworzy tu swój własny sklep. Jak pisała Gazeta Wrocławska, niemiecki Praktiker ani myśli się z tego miejsca wyprowadzić. Niemiecki gigant  powołuje się na umowy, które podpisał jeszcze z poprzednim właścicielem nieruchomości. Na to wygląda, że szykuje się długa batalia  dwóch gigantów  o sklep we Wrocławiu. Jet się o co bić, bo sklep ma bardzo dobre położenie i zawsze na parkingu przed centrum handlowym widzimy dużo aut. Tak więc kto tu jest ten „kosi” pieniądze.
Jak poinformował wrocławski dziennik francuska f
irma Leroy Merlin zakupiła nieruchomość przy ulicy Krakowskiej od warszawskiej spółki Parus. Do transakcji doszło nie tak dawno. Tak się składa, że właśnie w tym miejscu prowadzi swoją działalność konkurencyjna dla Leroy Merlin niemiecka sieć Praktiker Trudno powiedzieć czy to jest przemyślana strategia Francuzów i rodzaj „wrogiego przejęcia” czy akurat zbieg okoliczności, że kupili atrakcyjną nieruchomość na której od lat najemcą powierzchni są Niemcy.

reklamaJak pisze Gazeta Wrocławska Praktiker Polska nie chce wyprowadzić się z Krakowskiej. Bo ma ważną umowę najmu. A w Leroy deklarują, że owszem chcą tu uruchomić swój sklep ale „po spełnieniu wymagań formalno -prawnych” w tym rozwiązaniu problemu najmu powierzchni handlowej na sklep Praktikera. Cytowany przez Gazetę Wrocławską rzecznik Leroy Merlin nie chciał odpowiedzieć na pytanie czy firma zdecyduje się na wypowiedzenie umowy najmu i czy pozwoli by sklep Praktiker funkcjonował aż upłynie termin obowiązywania umowy. Rzecznik nie wykluczył rozmów na ten temat pomiędzy obydwoma firmami.

To nie tylko nasza wrocławska rzeczywistość, że o gigantyczne zyski z polskich klientów walczą Niemcy i Francuzi. Jak twierdzą niektórzy makroekonomiści to skutki błędów polityki państwa  i ojców reform z początku lat dziewięćdziesiątych.
Z Polaków duże niemieckie i francuskie czerpią ogromne zyski i to niewielkim kosztem. Nie do rzadkości należy proceder wyprowadzania zysków poza Polskę i płacenia podatków w Niemczech czy we Francji.
Źródło:  http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/praktiker-czy-leroy-merlin-kto-bedzie-handlowal-przy-krakowskiej,9860769/  
reklama
reklama
reklama
Promocja kwiecien Image Banner 160 x 600
lee Image Banner 750 x 200
iKonto Image Banner 300 x 250
banners_2007 180x150 Image Banner 180 x 150