Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Merkel w listopadzie w Polsce

/12.10.2018/ Jak informują media 2 listopada w Warszawie spotkają się polscy i niemieccy szefowie rządów oraz ich ministrowie. Po rocznej przerwie odbędą się polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe. Rozmowy odbędą się w cieniu sporu o drugą nitkę gazociągu Nord Stream i o reparacje wojenne. Nord Stream 2 już jest budowany – pomimo tego, że nie ma wszystkich wymaganych zgód, a nawet będąca pod dużym wpływem Berlina Komisja Europejska wysunęła swoje zastrzeżenia. Ta niebezpieczna nie tylko dla Polski niemiecko-rosyjska inwestycja -jest już od dłuższego czasu kością niezgody pomiędzy Warszawą a Berlinem. Ponadto Niemcom grozi wypłacanie reparacji nie
reklama

tylko  Polsce, lecz i Grecji. Merkel musi zatem gasić pożar, który się coraz bardziej rozprzestrzenia.  Nie pomaga również budowie wzajmnego zaufania mieszanie się w polską politykę wewnętrzną berlińskich polityków i próba rozgrywania wąśni polsko-polskich dla wzmocnienia pozycji Niemiec w regionie. 2 listopada br.  Merkel już po raz drugi  w tym roku i po raz czwarty od zmiany rządów w naszym kraju – będzie w Polsce. Premier Morawiecki i kanclerz Niemiec mieli już wcześniej okazję ze sobą rozmawiać. Na pewno pokazuje to, iż mimo istniejących różnic relacje polsko -niemieckie są ciągle ważne, a niemiecka kanclerz musi się z Polską liczyć. To listopadowe spotkanie może być również szansą na ocieplenie stosunków, zobaczymy – czy ta zostanie przez obie strony należycie wykorzystana.

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.