Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Umicore jest pierwszym i jedynym jak dotąd przedsiębiorstwem, które stworzyło i ukończyło pełny łańcuch dostaw oraz zamknięty obieg materiałów do akumulatorów w Europie. Firma zajmuję się od obróbki i rafinacji metali akumulatorowych, produkcji prekursorów i aktywnych materiałów katodowych, po recykling akumulatorów tak, aby zawarte w nich metale mogły ponownie wejść do łańcucha wartości.

Budowa zakładu Umicore w Radzikowicach pod Nysą rozpoczęła się w 2019 roku, a produkcja została uruchomiona w lipcu tego roku. Według informacji udzielanych przed rozpoczęciem inwestycji, jej koszt to 660 mln euro. Działający na 90 hektarowej działce zakład produkuje materiały katodowe, które są wykorzystywane w akumulatorach do pojazdów elektrycznych.

Umicore N.V., dawniej Union Minière, to międzynarodowa firma zajmująca się technologią materiałową z siedzibą w Brukseli w Belgii. Został założona w 1989 roku przez połączenie czterech firm z branży górniczej i hutniczej, Umicore przekształciła się w działalność bardziej skoncentrowaną na technologii, obejmującą takie obszary, jak rafinacja i recykling metali szlachetnych oraz wytwarzanie specjalistycznych produktów z metali szlachetnych, kobaltu , cynku i innych metali.
Źródło: https://biznes.interia.pl/firma/news-pod-nysa-otwarto-fabryke-materialow-katodowych-umicore-koszt,nId,6299566?parametr=zobacz_takze#comments4-1utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome, https://nysa.naszemiasto.pl/dzis-uroczyste-otwarcie-fabryki-umicore-w-radzikowicach/ar/c1-9004749, https://en.wikipedia.org/wiki/Umicore,  


Pod Nysą otwarto  pierwszy w Europie zakład produkujący materiały służące potrzebne do akumulatorów samochodowych

(22.09.2022)W Radzikowicach pod Nysą otwarto fabrykę materiałów katodowych, wykorzystywanych w akumulatorach do pojazdów elektrycznych. Deklarowany koszt budowy zakładu należącego do firmy Umicore to 660 mln euro. Nyska fabryka ma zatrudniać około 400 osób. To pierwszy w Europie zakład produkujący materiały służące potrzebne do akumulatorów samochodowych.  Jak informuje portal nysa.naszemiasto.pl powołując się na spółkę, iż znajdujący się pod Nysą zakład jest kluczowy dla producentów samochodów w realizacji celu Unii Europejskiej, jakim jest całkowite przejście na pojazdy bezemisyjne od 2035 roku.

GOSPODARKA

reklama
reklama