Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(20.04.2022)Continental, który ósmego marca ogłosił, że produkcja w zakładzie została zawieszona. Jenak już teraz wraca do produkcji w swoim rosyjskim przedsiębiorstwie. Niemiecki producent opon nawet  nie sprecyzował, jakie zarzuty mogą zostać postawione pracownikom.

W komunikacie firmy jest mowa o tymczasowej produkcji "w razie potrzeby", czyli znacznie poniżej dotychczasowego wykorzystania mocy produkcyjnych zakładu.

Continental twierdzi, że wznowienie produkcji nie było decyzją podyktowaną chęcią osiągnięcia zysku.

Continental AG  -dawniej Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie – to niemiecka spółka akcyjna , która została powołana do życia 8 października 1871 w Hanowerze .

Jest światowym producentem opon dla samochodów osobowych oraz użytkowych – ciężarowych, autobusów, rolniczych. Prowadzi również produkcję oraz sprzedaż innych marek opon: General Tire , Semperit , Barum  i Matador. Continental jest jednym z wiodących dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego na świecie. Zatrudnia obecnie około 208 000 pracowników w 53 krajach. W 2014 r. osiągnął obroty wysokości 34,5 miliarda euro. Klientami tej niemieckiej firmy są producenci samochodów, między innymi tacy jak.: BMW, Daimler AG, Freightliner Trucks, Ford, General Motors, Honda, Iveco, Koegel , Porsche, Renault, Schmitz, Toyota , Volkswagen, Volvo.


Niemiecki producent opon Continental wznawia produkcję w swoim rosyjskim zakładzie

Niemiecki producent opon Continental ogłosił, że tymczasowo wznawia produkcję w swoim rosyjskim zakładzie w Kałudze. Niemiecka firma uzasadnia swój krok troską o lokalnych pracowników, którzy w przeciwnym razie zostaliby pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Tyle, że według lojalnej wobec Kremla gazety "Izwiestia" projekt wywłaszczenia został na razie wstrzymany i nie został nawet przedstawiony rządowi.

GOSPODARKA

Jak pisze www.polsatnews.pl prezydent Władimir Putin oświadczył w marcu, że Rosja może zająć aktywa firm, które zrezygnują z działalności w Rosji. Tyle, że według lojalnej wobec Kremla gazety "Izwiestia" projekt wywłaszczenia został na razie wstrzymany i nie został nawet przedstawiony rządowi.

Jak donoszą źródła wiele firm tak naprawę nie chce na opuścić rosyjskiego rynku i zamierzają wkrótce wznowić swoją działalność. Władze rosyjskie chcą wyjść „naprzeciw tym firmom” i dlatego rezerwują to prawo tylko dla " ekstremalnych przypadków". Tym bardziej decyzja władz niemieckiej firmy nie jest do końca rozumiała, ani czytelna. Powoływanie się na konsekwencje, których de facto nie ma, też może rodzić wiele pytań.Źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-04-20/niemcy-continental-wznawia-produkcje-opon-w-rosji/?ref=article, Wikipedia


reklama
reklama