Powrót

TURYSTYKA

Pasażerowie z Wrocławia zostali wyrzuceni z niemieckiego pociągu


Kilka dni temu miało miejsce bardzo nieprzyjemne wydarzenie. W niedzielę (17 grudnia) około 150 pasażerów korzystających z Promocji Drezdeńskiej, czyli w zamyśle bezproblemowego połączenia Wrocław – Drezno i Drezno - Wrocław, zostali wyrzuceni z pociągu i pozostawieni sami sobie w Niemczech. Wielu z Polaków, którym Niemcy kazali odpuścić pociąg wracało z Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie.  Jak komentują Koleje Dolnośląskie, w sytuacji zawinił niemiecki przewoźnik.  Promocja Drezdeńska jest od pewnego czasu bardzo mocno promowana przez Koleje Dolnośląskie. Rzekomo dzięki niej płynnie dostaniemy się z Wrocławia do Drezna i w odwrotnym kierunku. Jak podaje reklama  nieco ponad 3 godziny. Połączenie odbywa się z przesiadką w Zgorzelcu lub Görlitz, gdzie pasażerowie zmieniają przewoźnika z Kolei Dolnośląskich na Die Länderbahn i dojeżdżają niemieckim pociągiem do Drezna.


Publikacja: 19.12.2023

W niedzielę (17 grudnia) coś nie poszło jak trzeba. Polscy pasażerowie feralnego pociągu z Drezna skarżyli się w mediach, że  podczas powrotu zostali wyrzuceni przez niemieckiego przewoźnika z pociągu i pozostawieni na pastwę losu w Görlitz, po niemieckiej stronie. Na polską stację w Zgorzelcu jest stąd 3,5 kilometra i ponad pół godziny marszu pieszego  przez most na Nysie Łużyckiej. Obiecany w promocji pociąg do Wrocławia już odjechał, a następny był półtorej godziny później i to  z dwoma przesiadkami!

„Na stacji Görlitz pociąg niemieckiego przewoźnika się zatrzymał i nie kontynuował trasy do Zgorzelca. Pasażerowie zostali wyrzuceni z pociągu na peron. Około 150-200 osób w jednym czasie zostało wyrzuconych, dlatego że pociąg z Görlitz nie chciał nas przewieźć za granicę kraju” czytamy w gazetawroclawska.pl.

Mając to na uwadze warto się zastanowić, czy rzeczywiście to dobry pomysł wybierać się do Drezna i to nie tylko na tamtejszy jarmark bożonarodzeniowy?
Źródło: https://gazetawroclawska.pl/pasazerowie-z-wroclawia-nie-mieli-jak-wrocic-z-jarmarku-w-dreznie-zostali-wyrzuceni-z-niemieckiego-pociagu/ar/c1-18171277


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

reklama
Fot. Komentatoreuropa.pl Drezno