Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
W Bawarii krzyże przy wejściu do wszystkich budynków publicznych


/01.06.2018/ Bawaria to land zamieszkany w  większości przez katolików, którzy domagają się powrotu krzyży do budynków publicznych. Zgodnie z ustawą, przy wejściu do każdego budynku publicznego musi wisieć krzyż.
Premier Bawarii Markus Soeder z CSU stwierdził niedawno, że krzyż to "symbol miłosierdzia, ludzkiej godności i tolerancji, a jego powrót do budynków publicznych to odrodzenie chrześcijańskiej tożsamości".
Z kolei lewica nie może tego zdzierżyć. Szefowa bawarskiej SPD Natascha Kohnen żąda nawet od premiera Bawarii natychmiastowego wycofania ustawy. Z kolei wiceprzewodnicząca bawarskiego parlamentu z partii Zielonych Ulrike Gote posunęła się jeszcze dalej. Obwieściła, że wieszanie krzyży w budynkach publicznych jest niezgodne z niemiecką konstytucją.
Reklama
KONKURS! MOŻNA WYGRAĆ POWIEŚĆ PT. “RENN BRESLAU MIASTO ZŁOTA I MIŁOŚCI” WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ

Obowiązek wieszania krzyży od początku krytykował także przewodniczący niemieckiego Episkopatu kardynał Reinhard Marx.
Z obowiązku wieszania krzyży zwolnione są budynki szkół wyższych, teatry i muzea. Jeśli chodzi o wyżej wymienione miejsca ustawodawca zaleca jedynie takiego działania.
Ten ruch rządu Bawarii równoważy miażdżącą przewagę ateistów i stanowi przeciwwagę dla islamizacji Niemiec. Nie wszystkim Niemcom się podoba, ale jest zgodny z oczekiwaniami Bawarczyków.Źródło: http://fakty.interia.pl
reklama
reklama
Zobacz także:

Widok na Złote Tarasy (Warszawa)   fotOMiejsca FM